Tedi olarak “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”nı destekliyoruz.
Tedi’de Satılan Detoks Mataraları Neden Çok Sağlıklıdır?

Tedi’de Satılan Detoks Mataraları Neden Çok Sağlıklıdır?

08.03.2018

Tedi’de satılan detoks mataralarını neden tercih etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Cam ürünlerin plastik ürünlere göre daha sağlıklı olduğuna dair genel bir kanı vardır. Bu düşüncenin temelinde bazı plastiklerin içerdiği ve kanserojen olduğu farklı araştırmalar ile tespit edilmiş Bisfenol A (BPA)  ve Bisfenol S (BPS) maddeleri vardır.  

Tedi’de satılan detoks mataralar hakkında bilmeniz gereken birkaç nokta var: Öncelikle bu mataralarda sağlığa zararlı BPA ve BPS bulunmuyor.  Mataralarımız yenilikçi bir kopolyester olan Tritan’dan üretilmektedir.

Eastman firması tarafından geliştirilen Tritan’ın avantajlarından bazılarını sizlerle paylaşırsak, zihninizde ne kadar kaliteli bir üründen bahsettiğimizi daha kolay canlandırabilirsiniz.

  • Cam gibi berraktır.
  • Son derece sert ve düşmeye karşı dayanıklıdır.
  • Bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Kireçlenmeye karşı test edilmiştir.
  • Tat ya da koku yapmaz.
  • Kimyasal ve leke direnci yüksektir.
  • BPA, BPS içermez.
  • Bağımsız laboratuarlarda yapılan araştırmalara göre, östrojenik ve androjenik (kadınlığa ve erkekliğe ait olan) hiçbir aktivite içermez. (BPA ise bu üreme hormonlarını taklit ederek sağlığa birçok olumsuz etki yapar.)

Kullandığımız ürünlerin içerikleri hakkında ne kadar bilgi sahibi olursak o kadar bilinçleniriz. Böylece kendimiz ve sevdiklerimiz için daha akıllı tercihler yapabiliriz. Tedi olarak değerli müşterilerimizin bilinçli tercihler yapmasına yardımcı olmayı hedefliyoruz.

 

Yararlanılan Kaynaklar

https://www.cnnturk.com/2009/saglik/12/15/bisfenol.anin.zarari.bilimsel.olarak.kanitlandi/555473.0/index.html

http://www.eastman.com/Markets/Tritan_Safe/Media_Room/Pages/Fact_Sheet.aspx

http://www.eastman.com/Markets/Tritan_Safe/Media_Room/Pages/Product_Safety_Expert.aspx

http://www.eastman.com/Literature_Center/M/MBS639.pdf

Tedi olarak “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”nı destekliyoruz.

Tedi Discount Tekstil Mağazacılık A.Ş. olarak, 11 yıldır tüketicilerimizin günlük gıda dışı ihtiyaçlarını (tekstil, züccaciye, aksesuar, kozmetik vs.) karşılamaktayız. Ülke olarak son dönemde yaşadığımız geçici sıkıntıların birlik ve beraberlik ruhu ile aşılabileceğine inancımız tamdır. Bu doğrultuda, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan “Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı”na desteğimizi açıklıyoruz. Yıl sonuna kadar geçerli olmak üzere, seçili ürünlerimizde en az %10 indirim yaptığımızı kamuoyuna duyururuz.